Vlajka - Znak Mezihoří


vzor vzor

Vlajka/znak symbolizuje, že v údolí mezi kopci je to naše místo, které máme rádi. Význam místa zdůzazňuje osmicípá šternberská hvězda, v historii patřilo Mezihoří k panství Štenberků, proto je na vlajce/ve znaku obsažen symbol jejich hvězdy.

Barvy představují modré nebe nad hlanou s jasnou hvězdou, která Mezihoří svítí, zelené zalesněné kopce kolem. Bílá je základem krajiny a také zdůrazňuje vápenec, který se v lokalitě v minulosti těžil (jedna z mála lokalit v Posátaví).

Je možné použít horizontální i vertikální variantu vlajky/znaku.

grafika ke stažení :

 

Hymna Mezihoří


K příležitosti oslav výročí 580 let Mezihoří (20.září 2009) byla složena hymna Mezihoří. Text a akordy k ní naleznete ve zpěvníku na našich stránkách.

Podnět ke složení hymny přišel na jednom ze setkání občanů Mezihoří a okolí na jaře roku 2008. První verze hudby i textu byla postupně vycizelována do finální podoby předvedené na oslavách 580 let Mezihoří 20. září 2008. Autorem hudby je Jiří Pluháček, text hymny je společným dílem Hany Vilímkové a Jiřího Pluháčka.

Text hymny popisuje krásné prostředí údolí obklopeného kopci Chlum, Hradec, Trkotín a Horčín, mezi kterými osada už stovky let leží. Ukazuje aktivní spolkový život v Mezihoří - hasiči (SDH Mezihoří), šipky (Darts Club Mezihoří), divadlo (divadelní spolek Kašpaři z Mezihoří), volejbal (Volejbal klub Mezihoří)

Finální zpracování hudby (mixáž) provedl Roman Veverka ze skupiny Rivus. Podařilo se mu to v rekordním čase několika dnů (a nocí) včetně nazpívání ženských a mužských hlasů.
Výsledná podoba skladby byla hotová v neděli 14. září 2008 19:20

Převážná část videoklipu k hymně byla natočena během soboty 13. září 2008. Dopoledne proběhla na návsi brigáda (připravovali jsme se na oslavy výročí), odpoledne jsme natáčeli na okolních kopcích a ve vesnici. Podněty ke scénáři videoklipu, především jeho komediálních prvků, poskytl Vladimír Bezděk, umělecký šéf a režisér místního ochotnického spolku.

 
Chtěl bych poděkovat děvčatům Monice a Ivetě Nácovským a klukům Vojtovi a Kubovi Hradečným za výbornou spolupráci při ztvárnění hlavníc rolí. Kubu Hradečného navíc hned na začátku natáčení nakopla jedna z kobylek do stehna a to muselo bolet! Statečně ale prošel natáčením až do konce.

Poděkování patří take hasičům (Milan Potůček a Ondra Hradečný) při výstupu před hasičskou zbrojnicí a Vláďovi Vlasákovi za pomoc při hašení "požáru nad Mezihořím". Poklona patří určitě Bezďovi (Vladimír Bezděk) za jeho výstup v trenýrkách :-)

Největším kameramanovým úlovkem bylo natočení Mirka Zváry, člena šipkařského klubu z Mezihoří, který se do poslední chvíle bránil zachycení objektivem kamery :-)

Děkuju všem, kteří se podíleli na natáčení videoklipu. Jiří Pluháček (07.10.2008)


Videoklip hymny naleznete také uložen také na YouTube

Tradice v Mezihoří


Masopust

Každoročně v první polovině února organizuje Sdružení dobrovolných hasičů z Mezihoří společně s Hasiči ze Žíňan Masopustní průvod masek. Ve videoukázce je zachycen masopustní průvod z roku 2008.

v roce 2010 je Masopustní průvod předběžně plánován na sobotu 13. února