Darts Club Mezihoří byl založen 28.5.1994 na Nové Živohošti, se specializací na klasické šipky. Téhož roku se hrál také dnes již klasický turnaj, I. Mezihoří Open za účasti 5 hráčů. Prvním vítězem se stal Mirek Zvára. Tento turnaj se hraje do dneška a je nejstarším pravidelně konaným turnajem v klasických šipkách v ČR. V dubnu roku 1995 jsme se zúčastnili našeho prvního republikového turnaje v Kroměříži (ČŠO), kde hrál Roman Zvára, Pavel Saska, Petr Saska, Michal Blažek a Filip Dušek. Na tomto turnaji se jako první do hlavního kola probojoval Michal Blažek, když obsadil výborné 9. místo. V květnu téhož roku jsme se v hojném počtu zúčastnili 3.Mistrovství České republiky jednotlivců v Praze (Ženských domovech), kde nejlepšího výsledku dosáhli Michal Blažek a Mirek Zvára, když skončili na 41.místě. Následovalo Mistrovství republiky družstev v Kopřivnici, kde jsme v sestavě Blažek Michal, Zvára Roman, Zvára Mirek, Saska Petr a Honza Šmíd dosáhli zatím největšího úspěchu našeho clubu v soutěži družstev a to devátého místa, když Honza Šmíd zavřel památnou Jendovou třináctkou. Následovaly další Mistrovství republiky, České Poháry a jiné menší turnaje. Mimo to stále pořádáme Mezihoří Open a turnaje v Benešově.


První medailový úspěch našich hráčů (juniorů) přišel na MČR v roce 1996 v Praze, když Michal Blažek obsadil 3. místo. V letech 1997 - 2003 následovalo dalších pět juniorských medailí, ale titul clubu stále chyběl. První titul mistra ČR juniorů pro náš club získal Tomáš Vilímek v roce 2004 v Praze. V roce 2005 na MČR juniorů v Praze jsme získali celkem 5 medailí, z toho 2 zlaté, 1 stříbro a 2 bronzy. Tomáš Vilímek zde obhájil zlato a Tereza Zvárová měla svou zlatou premiéru. V roce 2006 na MČR juniorů a žáků získáváme 4 medaile, z toho 2 zlaté, 1 stříbro a 1 bronz. Tomáš Vilímek opět obhajuje titul v juniorech a Tereza Zvárová vítězí v žákyních. Tomáš Vilímek se stává také prvním hráčem v české historii, který zvítězil na třech za sebou jdoucích mistrovstvích ČR. Tomáš tímto vítězstvím také získal nominaci na Winmau World Masters 2006, které se konalo ve dnech 13. - 15. října v anglickém Bridlingtonu. Na tento turnaj však Tomáš bohužel neodcestoval. Na MČR 2007 juniorů, žáků a veteránů získáváme opět 4 medaile, ale zlato tentokrát chybí. Zato však zde Renda Bulan st. získává naši první dospělou medaili (veteráni) z MČR v historii clubu. Rok 2008 přinesl clubu pouze jedno stříbro. Ke dnešnímu dni získali naši junioři, žáci a veteráni na MČR celkově 23 medailí, z toho 5 x zlato, 5 x stříbro a 13 x bronz. První medaili z ČP pro náš club získala Tereza Zvárová v roce 2004, když v Mezihoří obsadila 3. místo v ženách. První vítězství z ČP vybojoval pro náš club Martin Saska, když vyhrál juniorskou soutěž ve Staré Huti v roce 2006 a první medaili z Czech Open (bronz) získala v roce 2007 Tereza Zvárová v juniorkách.


A nyní ještě k pořádání turnajů a našim turnajům v zahraničí. Od roku 2000 je turnaj Mezihoří Open pravidelně započítáván do žebříčku ČŠO. V letech 2002 až 2005 jsme pořádali v Mezihoří ve spolupráci s ČŠO Český pohár. Vrcholem našeho pořadatelského snažení bylo pořádání MČR juniorů, žáků a veteránů, které se v Mezihoří konalo dne 15.4.2006. V roce 2007 a 2008 se konalo MČR juniorů, žáků a veterárů opět v Mezihoří. Našim prvním turnajem v zahraničí, kterého jsme se zúčastnili, byl Austrian An Sporran Open 2005, který se konal ve Vídni. Hráli zde tito naši hráči: Jan Šmíd, Pavel Saska, Tomáš Vilímek, Roman a Mirek Zvára. Největšího úspěchu zde dosáhl Tomáš Vilímek, který v juniorské kategorii obsadil výborné 5. místo. V roce 2006 jsme byli ve Vídni opět u toho, když se této soutěže zúčastnilo 8 hráčů D.C. Mezihoří. Nejlepšího výsledku dosáhl Martin Saska, který v juniorské kategorii obsadil pěkné 9. místo. Na konci roku 2006 se zúčastnil Roman Zvára a Jan Šmíd turnaje Malta Open 2006. V květnu 2007 hráli Patrik Perner a Roman Zvára na Hungarian Open, v červnu 2007 byli Patrik Perner, Roman Zvára, Petr Zelenka a Jan Šmíd na Swiss Open a v říjnu 2007 byl Petr Zelenka, Jan Šmíd a Roman Zvára na Malta Open 2007. Zde obsadil Petr Zelenka s Bobem Philipsem 9.místo v párech. Na Hungarian Open 2008 hrálo 7 hráčů.


Své domácí turnaje hrajeme v Kulturním domě v Mezihoří, který nám bezplatně pronajímá OÚ Soběhrdy. S financováním clubu nám opět velice pomáhá OÚ Soběhrdy. Od roku 2002 máme díky Michalu Novotnému své internetové stránky, které mají od roku 2007 novou adresu - www.dc.mezihori.sblog.cz


Darts Club Mezihoří 1994 se věnuje, hraje a pořádá turnaje pouze v klasických šipkách. Za 14 let existence clubu zde hrálo 43 hráčů (32 mužů a 11 žen). Čestné členství bylo uděleno čtyřem dobrým lidem.


Stav k 20.5.2008 (Mirek Zvára)